JAK MÍT COKOLIV NA SVĚTĚ aneb Zhmotňujeme svoje sny

Jak co nejvíce urychlit proces zhmotňování toho, co si přeji? Jak co nejjednodušeji už konečně docílit svých snů?

Nikdy není pozdě na plánování nových vizí toho, co pro sebe letos (nebo i kdykoli jindy) chci. Sice jsem to nestihla začátkem roku, ale to nevadí. Lepší pozdě, než-li později 🙂 Ukážu vám dnes, jakou metodou si plním své vize, sny a cíle nejsnadněji já.

Existuje několik receptů, znám a používám ale jeden velmi dobrý nástroj pro udržení zaměřené pozornosti tam, kde to právě potřebujeme. Jak se tato metoda nazývá? Možná jste uhádli. Ano, jedná se o VISIONBOARD. Pro ty, kdo vůbec netuší, o co jde, mám tu malinkatý popis, který určitě okamžitě pochopíte:

VISIONBOARD – Co to je?

V podstatě jde o takovou mapu/nástěnku našich snů, kterou si vytvoříme z obrázků a různých slovních spojení vystřižených z časopisů nebo jakýchkoliv jiných zdrojů (můžeme i malovat 🙂  ) v jednu velkou koláž. Obrázky i nápisy s námi a našimi sny obvykle rezonují a chceme jich dosáhnout. Visionboard si necháme na viditelném místě, abychom ji co nejčastěji mohli vidět, a tedy: náš mozek měl co nejvíc příležitostí k tomu zaměřovat se svou pozorností na obrázkovou tabuli s našimi sny a cíli.

Já jsem si letos svou VISIONBOARD udělala takto:

  1. Napřed jsem si v hlavě rozhodla, že budu hledat obrázky ze 4 hlavních oblastí, o kterých je můj život – jednalo se o OSOBNÍ ŠTĚSTÍ A VZTAHY, dále o PRÁCI A PROSPERITU, potom šlo o BYDLENÍ, a nakonec: SEN – DÍTĚ/HOLČIČKA (ta ale nemusí být letos.. to je sen na delší dobu 😉 ).
  2. Potom jsem si v Googlu/Obrázky hledala fotografie, které mi něco říkaly, tzv. se mnou a mými sny a přáními rezonovaly a ukládala jsem si je do zvláštní složky do počítače.
  3.  V programu Canva (www.canva.com) jsem si potom postupně vytvořila 4 obrázkové koláže, kde jsem tématicky rozdělila obrázky do 4 kategorií a opatřila je také textovými nápisy.
  4.  Z předtím vytvořených 4 obrázkových koláží jsem utvořila poslední závěrečnou koláž. Tzn. všechny 4 obrázkové koláže jsem vložila do jednoho obrázku tak, že každý zaujímal jednu čtvrtinu z celkové plochy.
  5. Obrázek jsem nakonec uložila do svého PC a nastavila si jej na pozadí plochy počítače. Dále jsem si celou VISIONBOARD také vytiskla a mám ji tedy jak v podobě virtuální, tak ve hmotné pořád na očích (vždy, když zapnu PC a vždy, když projdu kolem své vytisklé verze).

 

Láska a Rodina2

1) TÉMA: LÁSKA, ŠTĚSTÍ, RODINA

 

MŮJ 1.

2) TÉMA: PRÁCE A PROSPERITA

 

MŮJ VYSNĚNÝ DOMOV

3) TÉMA: MŮJ VYSNĚNÝ DOMOV

 

MOJE VYSNĚNÁ MODROOKÁ

4) TÉMA: MOJE VYSNĚNÁ MODROOKÁ HOLČIČKA

 

Přeji vám všem a sobě také, abychom se co nejdříve dočkali a své sny si mohli vychutnávat v reálu. Každý den se dívejte na svou VISIONBOARD a nechte potom pracovat svůj mozek a své podvědomí. Pracují totiž, i když spíme, takže je ideální, dívat se na svou nástěnku snů taky předtím, než jdete spát.

Pokud dovolíte mozku zaměřovat svou pozornost stále na to samé, jednoho dne vymyslí řešení, jak se k cíli dostat. Je třeba vytrvat a přesně si stanovit, co vlastně chcete. Naše schopnosti jsou neomezené. Dopředu nemusíte vědět, JAK svých snů a cílů dosáhnout. To už je schopno za vás zařídit vaše podvědomí, které k vám bude jakoby náhodou potom přitahovat ty správné příležitosti.

Bez vlastní akce ale nedosáhnete ničeho. Snažte se každý den alespoň něco ze svého VISIONBOARDu prožít či si splnit. Ty nejtěžší úkoly možná nedosáhnete hned, ale když začnete sklízet první úspěchy s tím jednodušším, dá vám to sílu pokračovat a dosahovat vyšších a vyšších met.

Hodně úspěchů a pěknou zábavu u tvoření VISIONBOARDu – nástěnky vašich snů. Já její tvorbu odkládala, ale nakonec mě to tak chytlo, že jsem se do toho tvoření celá ponořila, užila jsem si to, a za jedno odpoledne jsem měla hotovo 😉

 

VISIONBOARD 2

MŮJ VLASTNÍ VISIONBOARD NA ROK 2016

 

S láskou a úctou

Lenka Častulíková – Elán do života

 

 

4.8 (95%) 4 votes

Elán do života

Vracím lidi do hry :) Svůj život miluji víc než své sny a učím lidi, aby i oni raději žili a byli než nebyli anebo spali či líně vegetovali. Více informací o mně najdete zde>> Moji FCB stránku najdete zde>>

Komentáře