Podvědomě vidím do mě aneb PRAVÁ hemisféra V AKCI :)

Nestačila jsem se divit, když jsem kdysi zavadila o tajuplný tip na to zabodnout se zavřenýma očima svůj levý prst do nějakého odstavce náhodně otevřené knihy, která byla levou rukou náhodně vytáhnutá z knihovny. Měla jsem si přečíst odstavec kolem zabodnutého prstu v knize, brát to jako znamení a zamyslet se nad sdělením, které jsem tam našla.

Jako asi každému, honila se mi hlavou spousta otázek. A já na ně potřebovala najít odpověď. Tak jsem si řekla, že to vyzkouším. „Jaký je můj vlastní potenciál?“ „Co za dary ukrývám?“ Tohle mě zajímalo. Zvědavost, co mi test ukáže, byla silnější než já 🙂

2015_11_Life-of-Pix-free-stock-photos-hazelnuts-hands-presentation-grzegorzmleczev

„Jsi to, o čem přemýšlíš. Přemýšlíš-li o ničem, jsi ničím.“ -Earl Nightingel

Vzala jsem to zodpovědně.

Tento zvláštní test mé mysli mě pobavil i nadchnul zároveň, a proto jsem si jej s chutí udělala celkem 3x během tří dnů.

Levá ruka i s prsty patří co do ovládání hlavou/mozkem do kompetence pravé hemisféry (vždy je to zrcadlově opačně: levá ruka/ovládá ji pravá hemisféra, pravá ruka/ovládá ji levá hemisféra). A pravá hemisféra je centrem kreativity, tvoření, intuice, emocí, fantazie,…

Je to u hodně lidí ta část mozku, která se od jisté doby přestala rozvíjet.

Dnešní doba a školství nás vede k tomu přemýšlet hodně analyticky, jsme orientováni na data, čísla, fakta a informace. Od té doby, co vyjdeme ze školy, už často samostatně moc nepřemýšlíme, jsme líní (?)

Necháváme za sebe přemýšlet raději druhé, protože myšlení nás možná trochu i bolí ;), myslíme spíše hodně racionálně a pouze logicky, a využíváme tak kapacitně vlastně jen jednu polovinu mozku, a to ještě ne úplně celou.

Dle výzkumu průměrný člověk využívá tak 5 – 10 % ze své mozkové kapacity. Zakrňujeme? Vždyť svůj mozek téměř nepoužíváme!

A co ta druhá půlka mozku? Tu máme přeci taky.

Pro zdraví našich hlav (psychiku) je určitě vhodné využívat svůj mozek tak nějak vyváženě a v používání pravé hemisféry (spíše méně používané) se cvičit. Mozek má na náš život opravdu zásadní vliv a je důležitý.

Věřte nebo ne 🙂 Kdo jej umí správně používat, jednoznačně zkvalitňuje vlastní život a své vnímání světa. To je můj názor.

Zajímá vás, co mi vyšlo z mého testu, a co mi řeklo mé vlastní podvědomí?

Měla jsem pocit, že se mi dějí zvláštní souhry náhod, že jsem si vybrala přesně to, co se mi zrovna jakoby „hodilo do krámu“, co jsem zrovna já sama a mé přemýšlení obsahovala a udělala jsem celý ten výběr skutečně jaksi nevědomky, ani nevím jak…

Bylo to docela vzrušující, cítila jsem se jako nikdy předtím. Za prvé to bylo neznámé, za druhé tajemné a za třetí šíleně trefné 🙂

To, co mi vyšlo, to jsou takové mé osobní „Tři oříšky pro Leninku“, které mi cvrnkly do nosu, a dodnes z toho, co se mi díky nim dostalo za prozření, s pokorou čerpám inspiraci.  Ke svým pravohemisférovým/intuitivním znamením se častokrát ve svém přemýšlení vracím, a dnes se s vámi o ně podělím:

 

Poprvé. O MOUDROSTI.

king-solomons-wisdon

Zabodla jsem svůj prst do Bible. Odstavec, na kterém mi ulpíval ukazováček, pojednával o Králi Šalamounovi. Píšu vlastními slovy, co jsem se tehdy dozvěděla:

Král Šalamoun dostal na výběr od Boha, co si pro sebe přeje, aby mohl správně vládnout lidu. Z bohatství, štěstí, vysokého věku a moudrosti si Král Šalamoun vybral moudrost. Bůh byl velmi potěšen, přání mu splnil a k tomu daroval návdavkem ještě i bohatství, štěstí a vysoký věk.

Z toho vyplývá a vzala jsem si ze slov výše takové poučení, že moudrost je nejvyšší hodnotou a vše ostatní s moudrostí většinou také i samo přichází. Jako vysokou hodnotu sama pro sebe jsem si určila: tíhnout k ní a vyhledávat MOUDROST.

 

Podruhé. O INTUICI.

23873-intuice-ilu

Zabodla jsem svůj prst do pohádkové knížky. Odstavec, na který ukázal můj levý prst, vyprávěl o princezně s kouzelnými hodinkami. Stačilo, aby princezna pohladila hodinky, a splnilo se jí každé přání.

Já si to převedla do svého života tak, že ty kouzelné hodinky jsem si představila podobně jako kompas a symbolizovaly mi náš vnitřní kompas uvnitř v našem těle, což je vlastně intuice.

Přivedlo mě to na myšlenku, že kdo se řídí svou intuicí, ten dokáže, cokoliv na světě si přeje. Prostě si jde vzít to, pro co se narodil a mocnou silou intuice (přitažlivosti) je k tomu odevšad přitahován. Takže další záchytný bod v mém životě byl pojmenován a bylo jím sledování a naslouchání vlastní INTUICI.

Potřetí. O SEBEVYJÁDŘENÍ.

2323655_dite-holcicka-holka-body-painting-malovani-na-oblicej-motyl

Otevřela jsem nějakou dobrodružnou knihu. Byl v ní příběh o chlapci a jeho tatínkovi, jak jsou někde v přírodě a ukazuje se jim zajímavý výjev: tetřev toká a předvádí se v celé své kráse – všechna svá krásná pera – tetřevím slepicím shromážděným kolem něho.

Vzala jsem si z toho takové poučení, že člověk, který se narodil se svými nádhernými jedinečnými dary, má své dary vzít a ukázat je druhým lidem. Zkrátka, má se sebrat a jít to nejlepší a nejkrásnější ze sebe projevit/zhmotnit skrze své tělo do světa.

Člověk má být akční, jít něco dělat a skrze rozpohybování sebe sama/svého těla a svou energií má obohatit ostatní kolem sebe. To je pravý účel a naplnění smyslu jeho života – předvést svou krásu (myšleno vnitřní krásu) všem ostatním, JÍT DO AKCE A PODĚLIT SE S DRUHÝMI SÁM O SEBE 🙂

 

Zdálo se mi úžasné, co dokáže takový podivně vyhlížející nedůvěryhodně znějící test udělat s mou hlavou a jaké dovede spustit v mozku zvláštní procesy a pospojovat tam cestičky tak, že mi to dávalo a dodnes dává celé ohromný smysl.

Byla jsem mile překvapená a i vám, kteří si chcete něco nového či zajímavého sami se sebou a se svým mozkem vyzkoušet, toto „cvičeníčko“ jako zahřátí mozečku vřele doporučuji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Správně vidíme pouze srdcem.“ -Antoine de Saint-Exupéry

 

Zde je NÁVOD KROK PO KROKU, JAK DO SVÉHO ŽIVOTA VTÁHNOUT ZNAMENÍ a „NÁHODU“ 🙂  a díky tomu si uvědomit leccos o vlastním životě:

  • Zklidni svou mysl a polož si jakoukoliv otázku, na kterou bys chtěl/a znát odpověď.
  • Stoupni si před knihovnu, zavři oči.
  • Soustřeď se na levou ruku. Se zavřenýma očima vytáhni z knihovny jakoukoliv knihu.
  • Měj stále zavřené oči. Levou rukou otevři knihu náhodně na nějaké stránce.
  • Měj stále zavřené oči. Levým ukazováčkem zamiř někam do rozevřené knihy a přečti si odstavec, na kterém ti uvízl prstík.
  • Přemýšlej, zda se ti v hlavě při čtení odstavce něco nerozsvítí (nějaká kontrolka… Blik!), měla by ti přijít zajímavá odpověď na tvou otázku položenou v úvodu 😉

Přeji vám hodně štěstí a hodně zábavných chvilek i silných zážitků vlastního prozření či uvědomění.

 

S láskou a úctou

Lenka Častulíková – Elán do života

 

 

5 (100%) 2 votes

Elán do života

Vracím lidi do hry :) Svůj život miluji víc než své sny a učím lidi, aby i oni raději žili a byli než nebyli anebo spali či líně vegetovali. Více informací o mně najdete zde>> Moji FCB stránku najdete zde>>

Komentáře