PROČ vkládám své myšlenky a slova na BLOG?

Proč vlastně já píšu BLOG a vkládám do něj své myšlenky, svá slova? Je to jednoduché.

Těch pohnutek pro realizaci mého snu mít vlastní blog je vlastně několik. Kromě toho, že mě psaní baví, zároveň také chci, aby se lidé, kteří si to zaslouží, a jen dosud nedostali vhodnou příležitost, měli ve svém životě lépe a snad si i uvědomovali, jaký smysl má jejich život a proč přišli na tento svět.

Nabízím tak ostatním „pěkné čtení z mého pera“ a dělím se s druhými o to, co sama žiju a co jsem dosud o svém životě, a o životě vůbec, pochopila.

Sama jsem téměř celý život (celkem cca 28 let) hledala, a byla ve svém marném pídění se po tajemstvích života a jeho úspěchu, bezradná. Byla jsem na to totiž víceméně sama. Nebyl učitel, který by mi poradil.

2015_04_Life-of-Pix-free-stock-photos-kid-boy-bubbles-back-leeroy-copie

„Je-li žák připraven, učitel se vždycky najde.“

 

Vím tedy, jak je to frustrující a jak se díky tomu člověk dokáže trápit, když dlouho hledá a za žádnou cenu nemůže najít. Nechci to, čím jsem musela projít já sama, pro druhé lidi. To trápení je podle mě zbytečné a zdlouhavé. Pokud člověk nemusí, myslím si, že je neefektivní trávit život nenaplněným nebo pomalu se odkrývajícím hledáním (pravdy).

Pro schopné lidi je to dle mého názoru ztráta času. Kdo už má to štěstí a nějakými zkratkami osudu se již dovtípil a ví, potřebuje svůj čas věnovat především tomu, co má smysl, a čas je to nejdůležitější, co tady na světě máme a čím se dají měřit zpětně naše životní etapy a úspěchy.

Chci těm, kteří o to stojí, pomoci k tomu najít informace, které hledají.

Informace, které můžou odstartovat jejich život snů co možná nejrychleji. Protože správné know-how je jenom začátkem cesty. Je to cesta dlouhá, ale dobrodružná a úžasná. Nejlepší na ní je, že když se po ní (po té VAŠÍ pravé cestě) už jednou vydáte, má to tu přednost, že člověka jeho pouť nejenom baví, ale ještě navíc jej dovede do cíle. Do JEHO cíle, o kterém on sám sní.

Vím a věřím, že existují lidé, jejichž hodnota je neskutečně veliká, a zatím se v životě pouze nesetkali s nikým, kdo by jim to řekl.

Sama jsem si prošla podobnou cestou. Nebyl nikdo, kdo by mě vedl, kdo by si byl jistý tím, že ukrývám uvnitř sebe hodnotný poklad a kdo by mě na tuto skutečnost upozornil nebo kdo by byl ochotný mi poradit, jak s tím pokladem uvnitř sebe zacházet, “manipulovat” a jak jej proměnit ve své největší životní bohatství a štěstí.

Opravdu. Každý člověk, který chodí po tomto světě, má v sobě ukrytý veliký klenot. Obrovský, vlastní a jedinečný potenciál, který nemá žádný jiný člověk na zemi.

Jen málokdo vůbec tuší, co všechno může ve svém životě dokázat.

Stačí jen vědět, jaký je ten správný konec, za který je třeba svůj život chytit. A případně, pokud člověk nebyl dosud ve svém životě naladěn na tu správnou vlnu, která je k tomu potřebná, měl by dle mého názoru také absolvovat menší proměnu své mysli 🙂

Není to vůbec nic složitého. I já jsem to dokázala a nebála jsem se vykročit trochu jiným směrem, než mi kdy kdo radil (radili mi lidé, kteří ale bohužel sami nic zásadního ve svém životě neměli, nedokázali, takže to byly spíše rady univerzálního charakteru, jakými se řídí většinová společnost, která ale bohužel ve výsledku nic extra nadprůměrného nemá ani nedosahuje).

Pokud člověk chce odlišný výsledek, než má většina lidí kolem, nutně musí ve svém životě dělat něco jinak než ta většina.

Ideální je učit se od těch, kteří ve svém životě už na něco dosáhli, učit se od těch nejlepších na světě a zajímat se o to, jaké „praktiky“, strategie či tajemství používají ke svým úspěchům. Já se od těch nejlepších učit snažím. A se vším, co jsem se zatím naučila, mám dobré zkušenosti.

Jenom upozorňuju, že je normální 🙂 a běžné, že trošku vedlejším efektem u toho, když začnete něco dělat jinak – po svém, bývá to, že si lidé, kteří uvažují standardně a které potkáváte ve svém okolí, můžou začít ťukat na čelo a dívat se na vás jako na blázna 😉 Nenechte se tím odradit! Někdo se s tímto popere lehčeji, někomu to trvá déle.

Faktem je ale to, že je důležité si uvědomit, že beze změny se k tomu, aby váš život byl úspěšný a začal vypadat poněkud jinak, nikam nedostanete. Změna je nutná a také žádoucí. A je to klíč k tomu začít svůj život zlepšovat, resp. vidět jej naprosto jinak 🙂

A kopírovat lidi, kteří jsou na tom podobně jako vy, také nikam nepovede.

Musíte dělat naprosto něco jiného, abyste dosáhli jiného výsledku než ti ostatní. A proto s vaší změnou ruku v ruce může jít ten úkaz, že pro druhé lidi budete vypadat jako někdo, kdo je “nenormální”.

Vlastně je to i tak. NE NORMÁLNÍ se totiž stanete 😉 A je to také naprosto žádoucí. Vy jste originál. Každý člověk je originál a už jen tím jsme naprosto jedineční.

Jste originál „made from love“, narodili jste se na tento svět z lásky a co myslíte, že vlastně ve skutečnosti jste a obsahujete? Jste a obsahujete lásku. Psssssst 😉 Jste tím nejkrásnějším, co si jen dovedete představit…… Jen to nevidíte.

„Normální“ je dle toho, co nám dnes vnucuje naše společnost, nevyčuhovat.

To pak ale nejste vy ve své skutečné pravé podstatě, se kterou jste se narodili na tento svět!

Co to je vlastně „být normální“? Zapadat do jakési normy. Dělat všichni téměř to stejné, chovat se podobně podle jakýchsi společensky nastavených pravidel, atd. Je to ale dle mého názoru dost proti přírodě udělat z lidí víc nebo míň si podobné “roboty”. Nevidím na tom nic přirozeného. Zdá se mi to uměle vytvořené či lépe řečeno: zpitvořené dílo boží 😉

Každý člověk je v pořádku přesně takový, jaký se narodil na tento svět.

Pro mě mají lidé největší hodnotu ve své vlastní přirozenosti.

Všichni jsme si vjádru podobní, to ano, ale již v genové výbavě přicházíme na tento svět každý s jistým procentem pouze svých nefalšovaných a autentických genů (vzpomeňme na otisky prstů), které vlastníme pouze my jediní na světě, a nenajdete jiného tvora, který by měl všechny geny stejné jako máte vy. A v tom vidím tu největší genialitu přírody.

Každému bylo vloženo do vínku něco a všichni dohromady tvoříme tu nejkrásnější skládačku, která jen může existovat. Tohle zjištění naprosto mění pohled člověka na svět, na život a na druhé.

To je to největší bohatství, které každý vlastníme, a můžeme si navzájem předat – naše vlastní osobní jedinečnost.

2014_11_Life-of-Pix-free-stock-photos-birds-pattern-flight-Leeroy

„Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Každý je kus nějakého kontinentu.“

 

Jak díky“ diamantu“, ukrytém na tom nejbezpečnějším místě (uvnitř nás 🙂 ) proměnit svůj život v jednu báseň?

Lidé, kteří jsou připraveni, tzn. ochotní poslouchat, co se jim snažím říct a o co se s nimi hodlám v dobré víře, že je to posune k lepším zítřkům, podělit, mají velkou šanci žít život svých snů třeba dle následující charakteristiky (která je, přiznávám se 🙂 , moje vlastní vysněná a částečně!!! (zatím jsem na cestě, takže NE ve všech bodech ;-)… to je info pro rejpaly 😉  ) již také naplněná):

Můj život je jedna velká pohádka.

Cokoliv si vzpomenu, to mám. Vstávám si, kdy potřebuji, chodím spát, kdy si zamanu. Můj denní plán neexistuje, každý den je jiný podle nálady, příležitostí, chuti a možností.

Studuji, starám se o domácnost, o partnera a o děti. Tvořím, tzn. dávám ze sebe to nejlepší, co jsem sama zakusila a poznala (v pozitivním slova smyslu), druhým lidem. Učím je, jak být lepšími a na sebe hrdými, spokojenými sami se sebou a jak mít to, co chtějí. Osvobozuji (uvolňuji z pout) duchy druhých lidí.

Poznávám svět a nová místa a lidi, miluji všechno a všechny.

Každý den se RADUJI, miluji a miluji, JSEM uvnitř sebe KLIDNÁ a vyrovnaná. Jsem stále upřímná, pravdivá, autentická… Věřím v sebe a v to, že mohu mít všechno, co chci. Cokoliv se mi líbí, dělám. Vybírám si, co se mi líbí dělat.

Podporuji druhé v tom, co jim jde a co je zajímá a co je činí dobrými a lepšími.

Zaměřuji svou pozornost na PRAVDU, LÁSKU A DŮVĚRU.

Předávám ostatním ze sebe to nejlepší – svoje pozitivní zkušenosti s tím, jak být naplněný, spokojený a šťastný sám se sebou ve svém těle.

Cítím se jako naprosto svobodný, klidný, vyrovnaný, šťastný, spokojený a naplněný člověk. Moje radost ze života se přenáší na každého, s kým přijdu do styku. Moje srdce plesá nad každým člověkem, který mi ukáže kousek svého nitra a obohatí mě tak.

Jsem finančně nezávislá, podporující druhé lidi v tom být lepší a mít, co chtějí.

Můj život je pestrobarevný. Cokoliv si vzpomenu, to mám. Kamkoliv se chci vydat, mohu. Mám krásný, prostorný a slunný byt vybavený komfortně a podle svých představ. Mám šikovné, chytré a milující děti. Mám nejlepšího, milujícího a nejschopnějšího partnera na světě.

Mám perfektní vztahy s lidmi ze svého okolí a hlavně s rodinou. Dostává se mi odpuštění za vše, co dříve nebylo pochopeno (nerozuměli mi… ale už se to obrátilo).

Jsem naprosto v dokonalém spojení se všemi lidmi a s duchovní silou uvnitř mě.

Jsem alfa-šťastná a alfa-spokojená a alfa-naplněná. RADOSTÍ, LÁSKOU A KLIDEM.

Tohle vše si přeji nejen pro sebe, ale i pro všechny lidi, kteří třeba zatím nevědí, že toho mohou i sami vlastním přičiněním dosáhnout a mají na to v sobě ukrytý svůj potenciál. Každý člověk je schopný toho mít život svých snů a třeba podobný, jaký já píšu výše ve své vizi toho nejlepšího možného života pro mne.

Někteří lidé pouze nevědí, že svůj potenciál stačí jenom projevit, případně na jeho projevení správně zapracovat. A v tom chci být lidem průvodcem a člověkem, který ukazuje směr, který vede k možným pozitivním výsledkům.

Myšlenka na to, že by tohoto všeho, co je popsáno výše, díky mému vzoru, kdy se já se svými životními zkušenostmi snažím lidem s láskou ukazovat, co je reálné a možné, dosáhl alespoň jeden jediný člověk na světě, mě naplňuje obrovským štěstím a dojetím.

Proto to dělám (píšu) a proto jsem.

2015_12_Life-of-Pix-free-stock-photos-lock-door-rust-AnnieSpratt

„Pros a bude ti dáno; hledej a nalezneš; tluč a bude ti otevřeno.“ Lukáš 11:9

 

Komu se ještě nechce odcházet z tohoto článku, protože jej potřebuje „rozdýchat“, mám pro vás tip na krásnou skladbu, která pohladí srdíčko a možná vás také inspiruje k tomu „být a vědět“>>

Zde ke stažení můj eBook ZDARMA.  Začni s MINIMEM, dosáhni na MAXIMUM 😉

 

S láskou a úctou

Lenka Častulíková – Elán do života

 

 

5 (100%) 4 votes

Elán do života

Vracím lidi do hry :) Svůj život miluji víc než své sny a učím lidi, aby i oni raději žili a byli než nebyli anebo spali či líně vegetovali. Více informací o mně najdete zde>> Moji FCB stránku najdete zde>>

Komentáře